Bajramski malonogometni turnir
Objavljeno: 22. okt 2014. | Pogledano: 467 puta
Na spomenutom turniru učestvovalo je 6 ekipa sa po 7 igrača, što je činilo 42 učenika naše škole. Finalna utakmica odigrana je 10. oktobra 2014. godine, a pobjedu je odnijela ekipa Crystal Palace.

Povodom proteklih bajramskih praznika, u periodu od 29. septembra do 10. oktobra 2014. godine, Sportska sekcija Druge gimnazije Mostar organizovala je Školski bajramski turnir u malom nogometu. Na spomenutom turniru učestvovalo je 6 ekipa sa po 7 igrača, što je činilo 42 učenika naše škole. Sljedeći timovi su uzeli učešće: River Plate, Crystal Palace, Crne Vrane, Šefild Junajted, Fortuna i Liverpool.

Finalna utakmica odigrana je 10. oktobra 2014. godine između ekipe Crystal Palace i ekipe Crne vrane. Tokom regularnog vremena utakmice rezultat je glasio 0:0, pa je ekipa Crystal Palace slavila nakon izvođenja penala rezultatom 3:1.

Članovi pobjedničke ekipe Crystal Palace su:

1. Puce Armin

2. Zukić Dženan

3. Tinjak Husein

4. Voloder Adis

5. Zaimović Alem

6. Čajdin Kenan

7. Obradović Salko

Najboljim igračem turnira proglašen je Džemić Haris, a njemu i pobjedničkoj ekipi direktor škole je 14. oktobra uručio prigodnu nagradu - knjige, a od novca koji je sakupljen svi učesnici turnira mogli su se počastiti kolačima. Na istom turniru učesnici su pokazali pravi sportski duh, fer i korektno ponašanje, te im zbog toga upućujemo iskrene čestitke.