Druga gimnazija Mostar bila domaćin švedskim učenicima i profesorima
Objavljeno: 17. apr 2016. | Pogledano: 642 puta
Saradnja će biti nastavljena 2017.
Nastavljajući saradnju iz 2013. godine, protekle sedmice naša Škola je bila domaćin učenicima i profesorima iz grada Umeå, Švedska. Naime, to je bila uzvratna posjeta naših švedskih prijatelja kod kojih su učenici Druge gimnazije Mostar boravili u oktobru prošle godine. Uz svakodnevna druženja sa našim učenicima, posjećujući kulturno-historijske znamenitosti Mostara, Blagaja i Nevesinja, gosti iz Umeå su prisustvovali nastavnim časovima u našoj Školi. Također, posjetili su Koledž ujedinjenog svijeta i Fakultet informacijskih tehnologija. Ciljevi posjete su učenje o različitim kulturama, običajima, tradicijama i historiji, sistemima obrazovanja, te razmjena iskustava i ideja. Kako bi upotpunili sliku naše domovine, naši gosti su bili i u obilasku Stoca, Počitelja i Sarajeva. Saradnja će biti nastavljena 2017.