Humanitarna akcija za februar 2017.g.
Objavljeno: 20. feb 2017. | Pogledano: 653 puta
Vijeće učenika i osoblje JU Druge gimnazije Mostar se odazvalo na aplel povodom humnaitarne akcije koji je bio upućen iz JU Srednje ekonomske škole Mostar.

Naime, kolektiv i učenici Srednje ekonomske škole Mostar su saznali da se porodica njhove učenice nalazi u izuzetno teškim finansijskim i socijalnim uslovima. Na redovnom sastanku našeg Vijeća učenika izglasana je ova humanitarna akcija. Akcija je trajala od ponedjeljka, 06.02., do srijede, 15.02. tekuće godine. Oglas se čitao putem školskog tazglasa te je isti bio postavljen na oglasnu tablu u školskom holu.(Ovim putem pohvaljujemo IV2  razred koji se potrudio i dobrovoljno prikupio najviše novca). Tokom akcije je prikupljena izvjesna novčana svota koju je rukovodstvo Vijeća uručilo Srednjoj ekonomskoj školi. Tom prilikom naše Vjeće je uz pratnju pedagogice škole Zibice Šute u četvrtak,16.02.2017., posjetilo Srednju ekonomsku školu. Tokom posjete smo se detaljnije upoznali sa radom njihovog Vijeća učenika, učeničkom angažmanu,te budućim planiranim aktivnostima njihovog Vijeća učenika. Domaćini su nas srdačno ugostili i pokazali nam njihovu školu. Razgovarali smo o mogućoj budućoj saradnji naših škola.