Humnitarna akcija pomoći Javnoj kuhinji
Objavljeno: 31. maj 2017. | Pogledano: 740 puta
„Nismo svi stvoreni da radimo velike stvari. Ali zato možemo raditi male stvari s puno ljubavi."
Majka Tereza
Obzirom da je sve više onih kojima je potrebna pomoć Vijeće učenika Druge gimnazije Mostarje tokom mjeseca maja upriličilo tradicionalnu akciju humanitarne pomoći Javnoj kuhinji. Humanost i solidarnost naših učenika je drugi put u toku školske godine pokazana djelom.  Akcija prikupljanja novčanih sredstava je trajala dvije sedmice.
U petak, 26.05.2017.godine učenici su u pratnji pedagogiceZbice Šuta posjetili prostorije Javne kuhinje i donirali sredstva koja su im bila prijeko potrebna. Nadamo se da će naša skromna donacija uljepšati ramazanske dane korisnicima Javne kuhinje Mostar.
Svjesni smo značaja ovakvih humanitarnih aktivnosti putem kojih želimo afirmirati i poticati solidarnost  te uputiti na gorući problem sa kojim se dio naših sugrađana svakodnevno suočava. Vijeće učenika Druge gimnazije Mostar apelira na sve ljude dobre volje da aktivnije učestvuju u humanitarnim akcijama kako bi onim najugroženijim obroci bili što kvalitetniji i obilniji.