Izabrani najbolji radovi na konkursu Arhiva HNK-a
Objavljeno: 22. dec 2015. | Pogledano: 1012 puta

Arhiv HNK-a već dugi niz godina radi na popularizaciji naučnih i istraživačkih radova kroz afirmaciju srednjoškolaca. I ove godine je Arhiv HNK-a raspisao Nagradni konkurs o kulturno-historijskim temama. Učenici srednjih škola pisali su radove na temu tri istaknute ličnosti iz oblasti nauke sa područja HNK-a i to Hivzije Hasandedića, fra.Grge Martića i Jevte Dedijera.

Kao i svake godine, naši učenici su uzeli učešće, a sve uz pomoć profesora-mentora Amne Sefo. U konkurenciji 28 radova učenice naše Škole, Harisa Bojčić i Edina Voloder, osvojile su drugo mjesto, koje dijele sa učenicima Srednje škole Jablanica. Njihov rad govori o životu i djelu Hivzije Hasandedića.

Pored Harise i Edine, učestvovale su još tri učenice naše Škole, koje su, također, istraživale o Hivziji Hasandediću, a to su: Ejla Maksumić, te Ajdina Aličić zajedno sa Almom Husković.

Za osvojena prva tri mjesta učenici su nagrađeni novčanim nagradama uz prigodne darove, dok je svim učesnicima dodijeljena knjiga u znak sjećanja na ovaj
događaj.

Čestitamo nagrađenim učenicama kao i učesnicima!