Izlet na Lokrum i Trsteno
Objavljeno: 22. sep 2017. | Pogledano: 1549 puta
Druga gimnazija Mostar uz pomoć prijatelja Škole je 13. septembra organizovala nagradni izlet za 48 učenika koji su postigli najbolje rezultate na takmičenjima u prethodnoj školskoj godini, odnosno za učenike koji su radili na promociji Škole.
Nagradni izlet, koji je i edukativno-zabavnog karaktera, obuhvatao je posjetu Lokrumu i Trstenu, a lijepo vrijeme omogućilo je da učenici uživaju u flori i fauni spomenutih mjesta. U ranim jutarnjim satima krenulo se na put prema Dubrovniku, gdje su se učenici u staroj dubrovačkoj Gradskoj luci ukrcali na brod te su u desetak minuta mogli uživati u prelijepoj vožnji do otoka Lokrum. Na otoku su imali priliku vidjeti netaknutu prirodu i poslušati predavanje profesorice Mire Đajo-Begić o zanimljivim i rijetkim vrstama na ovom području. Nakon toga, učenicima je ostavljeno da uživaju u čarobnom izletištu i kupalištu otoka, skrivenom biseru za mnoge. Put se dalje nastavio šetnjom Stradunom, nakon čega je sljedeća stanica bila Arboretum u Trstenu, najstariji arboretum na svijetu. Učenici su se mogli uvjeriti da se radi o spomeniku vrtne arhitekture. U kasnim večernjima satima učenici su odmorni došli u Mostar.
Ovom prilikom se zahvaljujemo našim prijateljima: HP Investing, PM Company Mostar, Adisu Zukiću i Aldinu Veledaru, koji su pomogli realizaciju nagradnog izleta te agenciji Autoprevoz Mostar, koji nam je omogućio prijevoz. Učenici su istinski uživali u nezaboravnom izletu.