Naša Sanina Pajo državna prvakinja u njemačkom jeziku na razini A2
Objavljeno: 9. apr 2017. | Pogledano: 4239 puta
U organizaciji Goethe-Instituta, kulturne ustanove Savezne Republike Njemačke koja djeluje širom svijeta 7. aprila 2017. godine u Sarajevu je održano Državno takmičenje u poznavanju njemačkog jezika.
Goethe-Institut promovira poznavanje njemačkog jezika u inostranstvu i njeguje međunarodnu saradnju u oblasti kulture. Nastoji prenijeti sveobuhvatnu sliku Njemačke pružanjem informacija o kulturnom, društvenom i političkom životu u toj zemlji. Njihovi programi iz oblasti kulture i obrazovanja  unapređuju interkulturalni dijalog i omogućavaju učešće u kulturnom životu. Osnažuju izgradnju struktura civilnog društva i pospješuju mobilnost širom svijeta.
Predstavnica na državnom takmičenju i pobjednica u razini A2 iz Hercegovačko-neretvanskog kantona Sanina Pajo, učenica Druge gimnazije Mostar, osvojila je prvo mjesto. Našoj učenici i profesorici njemačkog jezika Moniki Dizdarević upućujemo iskrene čestitke.