Obilježavanje Međunarodne sedmice mira
Objavljeno: 31. maj 2014. | Pogledano: 542 puta
Povodom obilježavanja Međunarodne sedmice mira, učenici i profesori naše škole organizovali su niz prigodnih aktivnosti.
U okviru ovogodišnjeg obilježavanja Međunarodne sedmice mira, organizovali smo niz prigodnih aktivnosti, od kojih izdvajamo samo neke:

Profesori Sudo Marić i Refik Islamović su 20.5. organizovali zajedničku šetnju učenika Druge gimnazije i Medicinske škole Mostar, koji su polaganjem cvijeća na mezarje Šehitluci odali počast žrtvama rata.

U saradnji sa Crvenim križom Mostar Vijeće učenika je u prostorijama Škole organizovalo humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za žrtve poplava u Bosni i Hercegovini. Ovim putem želimo da se zahvalimo učenicima i njihovim roditeljima koji su dali značajan doprinos u realizaciji ove akcije, te pokazali veliku solidarnost sa onima koji su izgubili sve.

Pored učešća u samom prikupljanju humanitarne pomoći, naši učenici su bili dio i radnih grupa koje su u Javnoj kuhinji Mostar pomagale u sortiranju, pakovanju i otpremanju humanitarne pomoći u poplavaljena područja.