Obilježen Dan škole
Objavljeno: 24. apr 2018. | Pogledano: 605 puta
23. aprila Druga gimnazija je obilježila Dan škole. Svečanom programu koji je upriličen u školskom holu pored učenika i osoblja škole prisustovali su i članovi Vijeća roditelja, predstavnici drugih mostarskih škola i ličnosti iz političke i vjerske zajednice.
Direktor škole, mr. sc. Ćamil Tabaković, istakao je da Druga gimnazija Mostar jeste, ali će u skoroj budućnosti biti još savremenija škola za kvalitetno obrazovanje učenika. Najbolju preporuku za školovanje u Drugoj gimnaziji Mostar pružaju rezultati i uspjesi naših učenika tokom redovnog školovanja u našoj školi, ali i prilikom upisa na željene fakultete. Direktor je ovom prigodom istakao ovogodišnje rezultate naših učenika i uručio prigodne nagrade učenicima za osvojene rezultate koje su preuzeli njihovi profesori mentori. U svečanom programu učestovali su članovi školskog hora sa profesoricom Amrom Dugalić, Recitatorska sekcija, Ritmička sekcija, Dramska sekcija, naši muzičari i pjevači a posebnu pažnju svojom pjesmom privukli su naši talentirani pjevači: Dino Memić, Hamza Šantić, Anisa Selimić i Azra Kladušak. Na ovogodišnjem fudbalskom turniru koji se već tradicionalno igra povodom Dana škole pobijedila je ekipa „Crvena i tačka". Nakon svečanosti druženje je nastavljeno u školskoj zbornici uz prigodnu zakusku.