Profesorica Snježana Šarić ispraćena u penziju
Objavljeno: 11. mar 2014. | Pogledano: 2186 puta

Profesorica Snježana Šarić je poslije dugogodišnjeg i predanog rada u učionici ispraćena u zasluženu penziju.

U životu smo često suočeni sa rastancima, nekada su oni proistekli iz naše želje za promjenom, a nekada su nam jednostavno nametnuti od strane života. Svaki rastanak je bolan, ali ne u podjednakoj mjeri. Ovisno od toga koliko smo emotivno vezani za njih, toliko nam je i teško da se odvojimo od osoba, prostora, stvari.

Onda ovaj rastanak nije bio nimalo lagan. Poslije dugogogodišnjeg uspješnog rada i prenošenja znanja učenicima jedna draga profesorica Druge gimnazije, profesorica Snježana Šarić u petak, 7. marta 2014. godine, u društvu svojih radnih kolega aplauzom je ispraćena u zasluženu penziju.

Osim što će biti upamćena kao profesorica biologije, profesorica Snježana će ostati poznata po vedrom duhu i osmijehu koji nikada nije nedostajao, znanju koje je prenosila brojnim generacijama, stilu kojim je ukrašavala naše prostorije, a ponekada i po pjesmi i plesu koji bi izvela na maturskoj večeri.

Profesorica Snježana oprostila se od svojih kolega i saradnika iz Druge gimnazije Mostar na oproštajnom ručku koji joj je priređen. Ovu prigodu iskoristio je i direktor škole, profesor Ćamil Tabaković koji je izrekao zahvalnost za godine vjernosti i odanosti školi i rad s djecom kao i želju za dobro zdravlje i sreću u daljnjem životu. Prigodnim riječima, u ime kolega, profesorici Snježani se zahvalila i profesorica Edina Čomić. Nakon toga, profesorica Snježana je pročitala pjesmu kojom je počastila sve prisutne te ujedno iskazala i želju da nam dolazi na manifestacije koje budemo priređivali.

I tako je profesorica Snježana ispraćena emotivno – uz zahvale, suze i pjesmu. Sigurni smo da će njen odlazak biti primijetan u školskim hodnicima, zbornici, učionici.

Za kraj ćemo još jednom poželjeti puno zdravlja i sreće našoj dragoj profesorici Snježani Šarić u daljnjem životu.