Profesorica Zehra Ferušić ispraćena u penziju
Objavljeno: 22. okt 2014. | Pogledano: 1740 puta
Poslije dugogodišnjeg uspješnog rada i prenošenja znanja učenicima profesorica Zehra Ferušić u četvrtak, 2. oktobra 2014. godine, u društvu svojih radnih kolega aplauzom je ispraćena u zasluženu penziju

Nakon dugogodišnjeg predanog rada profesorica latinskog jezika, Zehra Ferušić, ispraćena je u penziju. Nesumnjivo je da je profesorica Zehra Ferušić mnogo postigla za vrijeme svog radnog vijeka i da će je se svaka generacija rado sjećati.

Povodom tog događaja Druga gimnazija Mostar je upriličila svečani prijem za profesoricu Ferušić i uposlenike, te su se uz ugodno druženje mogli prisjetiti prošlih uspomena i iskustava.

Direktor škole, mr. Ćamil Tabaković, je u svom obraćanju istakao zahvalnost na doprinosu koji je profesorica Ferušić dala u napretku škole, te joj poželio mnogo zdravlja, i ugodne i sretne dane mirovine.

Na prijemu su pročitani i dijelovi pisama koje je profesorica dobila od učenika na isteku svog radnog vijeka, a dijelove vam prenosimo:

"Draga profesorice, ovim pismom Vam se želimo zahvaliti za svaku naučenu diktu, riječ i iskren savjet koji ste nam dali."

"Opasna, nemilosrdna, "ujeda"...sve ove riječi bile su pridjevi kojim su Vas opisivali. Nakon ove godine koliko ste nam predavali, ne shvatamo zašto su nam to govorili. Iskreno nam je žao što se neće moći razbiti ta predrasuda mlađim generacijama, jer im Vi, nažalost, nećete predavati. Možda će ostati samo legenda o tome kako je jednom jedna profesorica Ferušić predavala neki strašni izumrli jezik."

"Draga profesorice Ferušić!
"Konačno", reći će mnogi. Tako smo i mi mislili na početku godine. Konačno će otići u penziju profesorica Zehra, strah i trepet...Dokazali ste da cilj profesora nije samo ispisivanje table i čitanje lekcija. Tu ima mnogo više od toga. Naučili ste nas šta je poštenje, ljubav, red, disciplina, a za to se diplome ne mogu dobiti."

"Želim da Vam kažem da ste jedna od vrlo rijetkih osoba u današnjem svijetu koja je realna i objektivna u svakoj situaciji...Hvala vam što ste bili dio mog života, što ste me naučili kako biti čovjek u svakoj situaciji. Hvala Vam što ste me naučili primiti znanje. Najviše Vam hvala za to što ste uvijek imali vremena za nas, za razgovor o životu, budućnosti i svemu što nas čeka."

Na kraju ostaje da još jednom poželimo profesorici Zehri Ferušić puno zdravlja i sreće u zasluženoj penziji.