Sajam knjiga
Objavljeno: 25. apr 2018. | Pogledano: 336 puta
April je mjesec koji pamtimo po mnogim značajnim događajima: Međunarodnom danu zdravlja, Danu Armije BiH, Danuškole... Pamtit ćemo ga i po Sajmu knjige i učila koji već tradicionalno posjećujemo.
Ove godine Međunarodni sajam knjiga i učila održava se u periodu od 18. aprila do 23. aprila a učenici i profesori Druge gimnazije Mostar posjetili su Sarajevo 20. aprila 2018. godine. Na Sajmu će i ove godine svoje knjige i učila izlagati 160 izdavačkih kuća iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Turske, Albanije, Srbije... tako da ćemo sigurno pored zabavne literature pronaći i stručnu literaturu neophodnu za buduće školovanje.
Većina učenika će nakon izleta  svoju kućnu biblioteku obogatiti sa novim naslovima poznatih izdavača šire regije.
Planirano putovanje proteklo je u ugodnom i veselom raspoloženju. Poslije nekoliko pauza već u ranim prijepodnevnim satima stigli smo u Sarajevo. Učenici su se okupili na platou Centra Skenderija te uz pratnju profesora krenuli u dvoranu gdje se održavao Sajam.Šeher Sarajevo, šarenilo knjiga i bogatstvo naslova, miris ćevapa i Baščaršije, smijeh, pjesma, druženje i veselje čine nezaboravnim svaki naš zajednički odlazak na Sajam knjige.
Obuzeta mislima nisam ni primijetila da smo već krenuli, odnosno da putujemo kroz Salakovac.
Dvorana Mirza Delibašić je bila veoma zanimljivo uređena i prepuna lijepo izloženih knjiga. Svi smo znatiželjno posmatrali poznate naslove i kupovali smo knjige po veoma pristupačnoj cijeni. Vrijeme posjete Sajmu knjige i učila mi je veoma brzo prošlo.
Zabavno je bilo šetati od štanda do štanda i proučavati veoma zanimljive i poučne svjetski poznate naslove. Pažnju mi je privukao i veliki broj sadržaja na stranim jezicima, knjige prilagođene svakom uzrasnom periodu, zabavni časopisi i stručna literatura. Bila sam veoma zadovoljna i sretna što je i ove godine Sajam knjige ispunio sva moja očekivanja ali i očekivanja svih mojih vršnjaka, što se moglo primjetiti po količini knjiga koje smo kupili.
Poslije posjete Sajmu krenuli smo u obilazak Gradske vijećnice.