ŠKOLSKO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE
Objavljeno: 15. mar 2017. | Pogledano: 2589 puta
Matematika je - nauka mladih. Drugačije ne može ni biti. Bavljenje matematikom predstavlja takvu gimnastiku uma, da je za nju potrebna sva gipkost i izdržljivost mladosti. N.Viner
U četvrtak, 9.3.2017. godine u prostorijama naše škole održano je Školsko takmičenje iz matematike  za učenike svih razreda. Takmičenje je proteklo bez problema. Ukupno 43 učenika su uzela učešće, a najbolji među njima stekli su pravo učešća i na Kantonalnom takmičenju.

U kategoriji prvih razreda učestvovalo je ukupno 12 učenika, a sljedeći učenici su ostvarili najbolji plasman:
           1. mjesto: MEDINA TIKVEŠA I4
           2. mjesto: MEHMEDALIJA BOBAR I3
           3. mjesto: AJLA VRAČE I3

Ukupno 16 učenika je učestvovalo na Školskom takmičenju drugih razreda, a najbolje rezultate su postigli:
           1. mjesto: ALMEDINA OMANOVIĆ II4
           2. mjesto: MAJLA ARAP II5
           2. mjesto: ILHANA DŽEKO II5
           3. mjesto: ASJA KUKO II5

Takmičenju trećih razreda pristupilo je 6 učenika, a poredak najboljih je bio sljedeći:

1. mjesto: SARA KLJAJIĆ III3
           2. mjesto: RAMIZA MUJIĆ III3
           3. mjesto: AJDINA ALIČIĆ III3
           3. mjesto: NEJRA DŽIHO III3

U konkurenciji četvrtih razreda takmičilo se devet učenika, među kojima su se sljedeći izdvojili kao najbolji:
           1. mjesto: AJLA IVKOVIĆ IV4
           2. mjesto: ADNANA HUJDUR IV4
           3. mjesto: AJLA ĐIDELIJA IV4

Svim takmičarima upućene su iskrene čestitke za učešće i uloženi trud. Svi su pokazali zavidno znanje imajući u vidu težinu zadataka koji su pred njih postavljeni, te se nadamo dobrim rezultatima predstavnika Druge gimnazije Mostar na kantonalnom takmičenju koje će biti održano 25.3.2015. godine.