Trening MreVUK-a HNK-a
Objavljeno: 26. apr 2017. | Pogledano: 432 puta
Trening za predstavnike u Mreži Vijeća učenika Hercegovačko-neretvanskog kantona održan je u četvrtak, 20.04.2017.god., u prostorijama hotela „City" u Mostaru.
Treningu su prisustvovali predsjednici Vijeća učenika svih srednjih škola na području HNK, a rukovodioci su bili Haris Leto i Anel Smajić.
Organizator jednodnevnogtreninga je Omladinski Komunikativni Centar  Banja Luka. Srednjoškolci su imali priliku da razgovaraju o problemima sa kojima se susreću tokom obrazovanja, izazovima, radu Vijeća učenika, ali i aktivnostima koje su uspješno sproveli tokom ove školske godine. Treningu je prisustvovao i ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta Hercegovačko-neretvanskog kantona Rašid Hadžovićkoji je istakao da je spreman na buduću saradnju sa mreVUK-om HNK/Ž sa kojim ovo Ministarstvo ima potpisan memorandum. Nakon sastanka sa ministrom srednjoškolci su pristupili detaljnijoj razradi aktivnosti koje će poboljšati saradnju između srednjoškolaca, naglašavajući činjenicu da su oni resurs koji se treba koristiti i razvijati.
U sklopu treninga izabrano je novo, prelazno, rukovodstvo MreVUK-a HNK, a za predsjednicu je izabrana naša Habiba Ačkar.