Učenici Druge gimnazije u Danima frankofonije
Objavljeno: 4. apr 2016. | Pogledano: 670 puta
Učenici Druge gimnazije, po već ustaljenoj tradiciji, učestvuju u Danima frankofonije. Kao i prethodnih godina, učenici, zajedno sa profesorima, su briljirali sa svojim likovnim rješenjima.

Učenice II razreda Ajdina Aličić i Alma Husković osvojile su 1. nagradu u kategoriji učenika srednjih škola na konkursu za najbolje likovno rješenje razglednice Bonjour de France (Bonjour de France). Konkurs je raspisao Francuski institut u Bosni i Hercegovini u okviru programa „Frankofonija 2016", a Drugu gimnaziju je predstavljalo šesnaest učenika sa osam radova.

Zamjenica direktora Francuskog instituta u Bosni i Hercegovini gđa Cécile Caillou-Robert je proglasila najbolje radove i dodijelila nagrade učenicima tokom izložbe upriličene u prostorijama odjela Instituta u Mostaru 31. marta 2016.godine. U prigodnom obraćanju,  gđa Caillou-Robert je pohvalila učenike, njihove nastavnike i menadžement škola zaiskazani trud i kreativnost.

U pratnji naših učenika su bili prof. Igor Borozan i prof. Indira Maksumić.

Čestitamo svim učesnicima i pobjednicama, te profesorima.